گروه کوه نوردی آلاداغ

گروه کوه نوردی آلاداغ بجنورد

۹ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

صعود به تیغ بل

گروه کوهنوردی آلاداغ           تاریخ:1393/2/19

گزارش صعود به تیغ بل

ساعت ومحل تجمع:  ساعت 5 صبح چهارراه 15 خرداد                        

جلودار      آقای مفیدی       سرپرست: آقای حسن ارکانی فرد       عقبدار:  آقای محمد شاه پسندی

 تعداد نفرات : 20نفر

  مبداء : روستای زمان صوفی   مقصد : درکش

برابر هماهنگی انجام شده در ساعت 5 صبح روز جمعه 1393/02/19 اعضای گروه در چهارراه 15 خرداد شهرستان بجنورد حاضر شده و با یک دستگاه مینی بوس به سمت روستای زمان صوفی از توابع شهرستان مانه و سملقان حرکت نمودند . در ساعت 6:30 صبح  پس از معرفی آقای حسن ارکانی  به عنوان سرپرست و آقای مفیدی به عنوان جلودار و آقای محمد شاه پسندی به عنوان عقب دار صعود از روستای زمان صوفی آغاز شد و گروه پس از حدود 1:30ساعت پیاده روی در چشمه زمان صوفی به صرف صبحانه پرداخت .

 پس از حدود یک ساعت استراحت گروه حرکت را با هدف صعود به قله تیغ بل آغاز کرد  . پس  از حدود یک ساعت پیاده روی سرانجام اعضای گروه به پای قله رسیده به درخواست دوستان تعداد 7 نفر از اعضای گروه جهت حرکت به سمت چشمه ای در ابتدای حلقه زو حرکت کرده و 13 نفر از اعضای گروه جهت صعود قله تیغ بل حرکت کرده  که موفق به صعود قله تیغ بل شدند.

 پس از تهیه عکس یادگاری و استراحت حرکت به سمت پایین آغاز شد و نهایتا در ساعت 13:15 گروه با عبور از رودخانه جاری در دره هاور درکنار چشمه ای در ابتدای حلقه زوکه دیگر اعضای گروه اتراق کرده بودن پیوستند و همنوردان به صرف نهار و استراحت پرداختند .

سپس در ساعت 15 گروه حرکت را به سمت روستای درکش آغاز نمود و پس از دو ساعت پیاده روی با رسیدن به روستای درکش خاتمه برنامه اعلام شد.

اطلاعات اضافی:

مسافت پیموده شده در کل مسیر  5 / 14 کیلومتر.

 ارتفاع قله:  2450 متر .

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

کوه باباموسی زیر تیغ

کوه باباموسی دوباره زیر تیغ می رود
خراسان شمالی - مورخ شنبه 1393/02/20 شماره انتشار 18683

شیری- ارتفاع کوه باباموسی با آغاز دوباره قله برداری از این کوه از هفته جاری کاهش می یابد و این کوه دوباره زیر تیغ می رود.نماینده مردم بجنورد، جاجرم، گرمه، مانه و سملقان و راز و جرگلان در مجلس، گفت: در مراحل گذشته از حجم تعریف شده برای کاهش ارتفاع این کوه، قله برداری 9/. انجام شد و اکنون قله برداری 1/. باقی مانده که در حال واگذاری به پیمانکار است.«موسی الرضا ثروتی» هم چنین اظهارداشت: در ماه های پایانی سال گذشته 100 میلیارد ریال برای ادامه احداث باند و ترمینال خارجی فرودگاه بجنورد اختصاص یافت که اکنون زمین های جدید تملک شده است.به گفته وی، با نصب دستگاه جدید ils تا 2 ماه دیگر عملیات اجرایی آسفالت باند به پایان می رسد.وی خاطرنشان کرد: با نصب دستگاه ils و افزایش تعداد پروازها، تا پایان شهریور ماه سال جاری، مشکل فرودگاه بجنورد برطرف می شود.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

باغ دره

 

 

گروه کوهنوردی آلاداغ           تاریخ:1393/2/12

گزارش پیماش منطقه باغلق

ساعت ومحل تجمع:  ساعت 5 صبح چهارراه 15 خرداد                        

جلودار      آقای مفیدی       سرپرست: آقای دلاوری       عقبدار:  آقای کاملیان    

 تعداد نفرات : 26نفر

  مبداء : روستای باغلق   مقصد : باغ دره( تنگه راز )

وضعیت آب و هوا:نیمه ابری همراه با بارش باران

با صدای آرامش صبح خواب زیبا را ترک گفته و در روشنای طلوع در دوازده همین روز اردیبهشت ماه  فصل بهار در چهارراه 15 خرداد به گروه می پیوندیم.

در ساعت   5 به سمت روستای  باغلق ، حرکت می کنیم .ساعت 8 به محل مورد نظر میرسیم و پس از حدود 10 دقیقه و ا نتخاب سرپرست برنامه که به مناسبت روز معلم از اساتید حاضر جناب آقای دلاوری به عنوان سرپرست انتخاب می شوند و شنیدن نکات سرپرست برنامه و معرفی جناب آقای مفیدی به عنوان جلودار و آقای کاملیان به عنوان عقب دار ، ساعت 8:10 از روستا به قصد پیمایش مسیر کنار رودخانه حرکت می کنیم.

لحظات آغازین روز است و شادی و نشاط در چهره دوستان نمایان ، خنکای صبح زیبای بهار لذت پیمایش را چند برابر ساعت 9:30 برای صرف صبحانه توقف می کنیم.

نهایتا  ساعت 10:30پس از عبور از دشت سرسبز و درختان و دنبال کردن مسیر رودخانه وارد تنگه راز     می شویم.

زیبایی آنچنان است که گویی جهت ثبت لحظات و مناظر در بین دوستان رقابتی برپاست!

با وجود اینکه دوستان همچنان پرانرژی سکوت طبیعت را سرشار از شادمانی کرده اند به علت زمانبندی برنامه در ساعت 14:30 جهت صرف نهار توقف می کنیم.با آمدن ابرها که حاکی از بارش باران است هرچه سریع تر شروع به حرکت کرده که در نیمه های راه این نعمت الهی شروع به باریدن می کند که باعث خوشحالی و شادابی بیشتر گروه می شود. و نهایتا در ساعت 6 به کنار جاده رسیده و خاتمه برنامه اعلام  می شود.

تو را سپاس که توانستیم دلتنگی ها و اضطراب های ناشی از زندگی روزمر ه را فراموش کنیم

توانستیم به لطف و خاطره ی زیبایی این روز با وجودی سرشار از عشق و شادمانی بازگردیم

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

قیچی‌ساز شیشاپانگما را هم فتح کرد

قیچی‌ساز شیشاپانگما را هم فتح کرد
خراسان ورزشی - مورخ شنبه 1393/02/13 شماره انتشار 18677

عظیم ‌قیچی‌ساز، کوهنورد ایران موفق شد به قله‌۸۰۱۳ متری ‌شیشاپانگما‌ در ‌تبت‌ صعود کند. به گزارش ایسنا، قیچی‌ساز در‌ادامه صعودهای خود ظهر پنج‌شنبه قله‌۸۰۱۳ متری ‌شیشاپانگما‌ را فتح کرد تا با این موفقیت شمار قله‌های ۸ هزار متری صعود شده‌اش را به عدد‌۱۳‌برساند. او تنها با صعود به قله‌‌ ‌لوتسه‌ می‌تواند به‌ عنوان اولین ایرانی نام خود را در باشگاه ۸‌ هزاری‌های جهان که تنها‌۳۱ نفر عضو دارد، ثبت کند.‌

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

بازگشت کوهنوردان حاضر در کمپ اورست

اعتصاب شرپاها، دلیل لغو صعودهای اورست
خراسان ورزشی - مورخ سه‌شنبه 1393/02/09 شماره انتشار 18674

بعد از لغو تمامی صعودهای این فصل به اورست، رضا زارعی، رئیس فدراسیون کوهنوردی در تشریح علت ماجرا می‌گوید: «با توجه به حادثه‌ای که روز 18 آوریل در آبشار یخی خمبو رخ داد و منجر به کشته شدن 16 شرپا گردید، به دلیل اعتصاب سایر شرپاها در حال حاضر تمامی صعودهای این فصل به اورست لغو شده. دولت نپال تنها به پرداخت غرامت 415 دلاری به خانواده شرپاهای کشته شده بسنده کرد و همین امر باعث لغو کلیه فعالیت‌های شرپاها و در نتیجه‌ لغو کلیه صعودهای این فصل به اورست شد. با توجه به اتفاقات رخ داده کوهنوردان ایرانی که در کمپ اصلی حضور داشتند به ایران بازمی‌گردند.»

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

تقویم شش ماهه بهار و تابستان 1393 گروه کوه نوردی آلاداغ

برای مشاهده برنامه گروه کوه نوردی آلاداغ به ادامه مطلب مراجعه نمایید

۴ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

آخرین اخبار از عظیم قیچی ساز و مهدی قلی پور و وضعیت کوهنوردان ایرانی پس از فجیع‌ترین حادثه هیمالیا

وضعیت کوهنوردان ایرانی پس از فجیع‌ترین حادثه هیمالیا
خراسان ورزشی - مورخ یکشنبه 1393/02/07 شماره انتشار 18672

ساعت 6:30 دقیقه صبح روز شنبه 29 فروردین فجیع‌ترین حادثه انسانی در ارتفاع 5800 متری آبشار یخی خومبو واقع در ارتفاعات هیمالیا رخ داد؛ آن هم در شرایطی که شرپاها برای اصلاح مسیر آبشار یخی و انتقال بارها به کمپ یک عازم ارتفاعات بالاتر بودند. حادثه‌ای که منجر به مرگ 20 شرپا(باربر) بر اثر سقوط بهمن شد تا برای چند روز بهت و وحشت وجود تمام کوهنوردانی را که قصد صعود به ارتفاعات اورست را داشتند فرا بگیرد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

کوههای استان خراسان شمالی از نظر زمین شناسی

کوههای استان از نظر زمین شناسی حاصل آخرین حرکات کوهزایی دوران سوم و از کوههای جوان می باشند . این کوهها به دو بخش عمده : 1- رشته کوه کپه داغ 2- رشته کوه آلاداغ تقسیم می شوند .

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

صعود به ارتفاعات بزداغی

گروه کوهنوردی آلاداغ           تاریخ:1393/2/5

گزارش صعودبه ارتفاعات بزداغی

ساعت ومحل تجمع:  ساعت 5 صبح چهارراه 15 خرداد                        

جلودار      آقای مفیدی       سرپرست: آقای رستم امانی         عقبدار:  آقای کاملیان    

 تعداد نفرات : 19نفر

  مبداء : روستای کالیمانی   مقصد : ارتفاعات بزداغی (روستای کالیمانی)

وضعیت آب و هوا: صاف و آفتابی

مسافت پیموده شده :     ۲۰۵۰۰  متر

متوسط جابجایی      :     ۳ کیلومتر در ساعت

کل صعود                 :     ۸۵۷ متر

ارتفاع قله                  :        1657 متر

طبق هماهنگی قبلی همنوردان در ساعت ۵ صبح در محل چهارراه پانزده خرداد گرد هم آمده و با یک دستگاه مینی بوس به سمت روستای کالیمانی  واقع در ۶۲ کیلومتری شمال غرب بجنورد به راه افتادند . پس از حدود ۲ ساعت با رسیدن به روستا و معرفی اقای رستم امانی  به عنوان سرپرست و آقایان مفیدی و کاملیان به عنوان جلودار و عقب دار برنامه حرکت از ارتفاع ۸۰۰ متر از روستای کال ایمانی در هوای کاملا صاف و گرم آغاز شد.بارندگی های چند روز قبل باعث سرسبزی منطقه شده بود که مسیر در هنگام صعود خیس و گل آلود بود. پس از حدود 14۰ دقیقه و طی مسافت ۸ کیلومتر گروه در ابتدای دره ای مشرف به روستا در زیر سایه درختان اتراق نموده و به صرف صبحانه پرداخت . حدودا 1 ساعت بعد حرکت به سمت قله آغاز شد و نهایتا در ساعت 12 گروه موفق به صعود به قله ۱۶۵۷ متری بزداغی شده و پس از استراحتی کوتاه و تهیه عکس یادگاری بلافاصله مسیر فرود را در پیش گرفت.

در ساعت ۱۵:۴۰ گروه در محلی نزدیک به مکان صرف صبحانه یک ساعتی استراحت نموده و به صرف نهار پرداخت و نهایتا در ساعت ۱۸ با رسیدن به  روستای کال ایمانی خاتمه برنامه اعلام شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون