گروه کوه نوردی آلاداغ

گروه کوه نوردی آلاداغ بجنورد

۳ مطلب در فروردين ۱۳۹۳ ثبت شده است

صعود به ارتفاعات جوزک

گروه کوهنوردی آلاداغ           تاریخ:1393/1/22

گزارش صعودبه ارتفاعات جوزک

ساعت ومحل تجمع:  ساعت 5 صبح چهارراه 15 خرداد                        

جلودار      آقای مفیدی       سرپرست: خانم صابری              عقبدار:  آقای کاملیان    

 تعداد نفرات : 22نفر

  مبداء : روستای جوزک   مقصد : ارتفاعات یمانداغی(چشمه عشق)

وضعیت آب وهواهنگام صعود:  نبمه ابری همراه با بارش باران به صورت پراکنده

راستی چه وقتی دیدن طبیعت مفهوم دیگری پیدا می کند و زیبایی و جذابیتی دیگر را فراهم می سازد؟

در اولین صعود بهارانه   بوی باران ، بوی سبزه ، بوی خاک شاخه های شسته ، باران خورده ،  آسمان آبی و ابر سپید برگهای سبز بید عطر نرگس ، رقص باد ، نغمه شوق پرستوهای شاد    صعود را با شور شوق بهارانه خود همراه کرده بود و رویش  لاله های واژگون منظره ای بی نظیری خلق کرده بود .

این  برنامه مهمانانی ناخوانده ای  داشت که با حضور خودنشان از بکر بودن و امنیت این منطقه داشت.  اولین مهمان ناخوانده ای که  موقع صرف صبحانه با حضور خود همه را به شگفتی واداشت روباهی طناز و زیبا بود  . پس از صرف صبحانه جهت صعود به ارتفاعات یمانداغی (چشمه عشق) پس از طی مسیری تعدادی از اعضای گروه در پایین دست قله به انتظار نشسته و بقیه اعضای گروه پس از استراحتی کوتاه به مسیر خود جهت صعود ادامه داده پس از رسیدن به ارتفاعات یکی از بی نظیر ترین منظره ای که کمتر کسی شاهد دیدن آن است  را مشاهده کردیم آن هم دسته ای از اسب های وحشی که با ارامش  در حال استراحت بودن که مدت زمانی کوتاه به تماشای آن ها نشستیم  . 

پس از صعودی موفقیت آمیز و پیوستن به دیگر اعضای گروه جهت بازگشت به روستای جوزک رهسپار شدیم این برنامه در ساعت 5 بعدظهر با موفقیت به اتمام رسید.

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

عظیم قیچی ساز

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، عظیم قیچی ساز کوهنورد مشهور ایرانی که تاکنون 12 قله بالای 8 هزار متر جهان را فتح کرده است و برای ثبت رکورد جهانی و پیوستن به باشگاه 8 هزارتایی‌ها تنها دو قله دیگر را پیش رو دارد، روز شنبه 16 فروردین برای صعود به قله 8013 متری »شیشاپانگما« عازم تبت می‌شود.

وی پس از موفقیت در این صعود برای فتح قله 8516 متری »لوتسه« تلاش خواهد کرد.

لوتسه در مرز چین و نپال قرار دارد و تیم ملی کوهنوردی کشورمان در بهار 1381 موفق شد با 12 کوهنورد این قله را فتح کند.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون

استاد سید محمد حجازی به دیار باقی شتافت

 استاد سید محمد حجازی از خادمان و زحمتکشان  هیئت کوهنوردی استان و گروه کوهنوردی کوهیار در اواخر وقت دیروز (93/1/11) به دیار باقی شتافت . ضمن عرض تسلیت صمیمانه به همنوردان وخانواده‌ی محترم ایشان، برای آن عزیز از دست رفته علو درجات را از خداوند متعال مسئلت داریم.

 

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
همایون